
Puruñeka Duo
Het Puruñeka Duo is de trotse winnaar van het Grachtenfestival Conservatorium Concours 2026! Dit concert organiseren we in samenwerking met het Grachtenfestival.
Puruñeka Duo is een percussie duo uit Den Haag, bestaande uit Tirso Ortiz Garrigós (Spanje) en Matiss Leo Meckl (IJsland). Sinds hun vorming aan het Koninklijk Conservatorium Den Haag verkennen zij nieuwe klankwerelden en innovatieve manieren van percussie-uitvoering.
Ze realiseerden diverse projecten, waaronder twee concerten in IJsland en werken aan nieuwe composities en een interdisciplinair installatieproject. Het duo streeft ernaar grensverleggende en betekenisvolle muzikale ervaringen te creëren door samenwerking, experiment en frisse ideeën. In 2025 realiseerde Puruñeka Duo een grootschalig artistiek project met zes gecomponeerde werken van componisten van het Koninklijk Conservatorium, aangevuld met twee nieuw gecreëerde choreografieën en een samenwerking met een ArtScience-kunstenaar van de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten Den Haag. Het project mondde uit in een interdisciplinaire performance-installatie en onderstreept hun toewijding aan crossmediale samenwerking en vernieuwende concertvormen.
Let op: dit optreden is in het Koepeltje tegenover Het Blauwe Theehuis.





